تبلیغات
تــبادل کتاب - جامعه معنوی

تــبادل کتاب

هدف : تهیه ی کتاب های درسی رایگان برای همه.
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

انقلاب شد چون دیگر جامعه معنوی در زمان شاه معنا نداشت! چون مردم کم کم به زندگی دنیوی علاقه مند می شدند و به عشق مادیات عمرشون رو سپری میکردند! پدران و مادران ما دست به کار بزرگی زدند و برای پایان یافتن این روند جونشون رو  سپر کردند تا شاید فرزندانشون در جامعه ای بهتر و پویا تر رشد پیدا کنند! اما امروزه ما شاهد چیزی جز آن چه در دهه 50 و 60 برایش تلاش شد هستیم! شاهد جامعه ای که در غرق در دنیای مادیات شده و دور از معنویات!یا بهتر بگم غرق در تهاجم فرهنگی! 


به همین خاطر در وبلاگ ناتمام 1404 در ویژه نامه ای به نام "این یک اتفاق ساده نبود" در کنار ویژه نامه ی "تولد یک انقلاب" قصد داریم به بررسی سرعت و عوامل و نشانه های تهاجم فرهنگی همینطور سبک زندگی نادرست جامعه ای امروزمان در میهن عزیزمان ایــــــــران بپردازیم. در هر بخش که به یک اتفاق نام گذاری کرده ایم ابتدا به بررسی تاریخ این نوع از تهاجم فرهنگی می پردازیم و سپس با جمله ای از رهبر کبیر انقلاب و روایاتی از بزرگان اسلام اتفاق را به پایان می رسانیم.

این یک اتفاق ساده نبود به این دلیل نام گذاری شده است چون تک تک نشانه های تهاجم فرهنگی را به صورت موشکافانه بررسی کردیم و تمامی دلایل را برای اینکه اثبات کنیم این اتفاقات در زندگی روزمره مردم ما یک اتفاق ساده و بی دلیل نیست! بلکه نشات گرفته از پشت پرده هایی است که در 22 بهمن 57 و همینطور جنگ تحمیلی ضربه محکمی از همین مردم ما خورده اند!

تهاجمی که از همان اوایل انقلاب جرقه اش زده شد و با کم محلی جامعه نسبت به این جنگ فرهنگی امروزه وارد زندگی اکثر مردم ما شده است!

اتفاق اول ( ویژه نامه ی تهاجم فرهنگی، این یک اتفاق ساده نبود" )

     روند بی‌هویت شدن، مدرن‌سازی و گسترش افسارگسیخته و وحشی شهرهای ما از چند دهه قبل ( حتی چند سال قبل از انقلاب) شروع شده است. معماری وحشی، مردم را عصبی می‌کند، آرامش زندگی را به هم می‌زند و با زندگی دین‌مدارانه سر ستیز دارد. معماری محل زندگی به طور خاموش و بی‌صدا به روابط و مناسبات اجتماعی و انسانی و شخصیت فرهنگی ما شکل می‌دهد. سست شدن پایه‌های اخلاق، مصرف‌گرایی و درهم ریختگی آداب و سبک زندگی از نتایج نامحسوس زندگی در چنین فضاهایی است.

حکومت پهلوی در اواسط دهه‌ی چهل با هدف مدرن‌سازی و غربی‌سازی تمامی ارکان کشور، تهیه طرح جامع شهرهای بزرگ کشور را به چند معمار یهودی سپرد. «ویکتور گروئن» معمار آمریکایی یهودی‌تبار و تهیه‌کننده‌ی طرح تفصیلی شهر تهران، یکی از این افراد بود که در آغاز همکاری نزدیک آمریکا با پهلوی‌ها به ایران هجوم آوردند و کلان‌شهرهای بی‌هویت و وحشی فعلی را برای ما به یادگار باقی گذاشتند. 

باید طوری بسازید که حتی اگر آن ساخت و ساز دیوار هم باشد، نگاه راننده‌ی اتومبیل عبوری از آن‌جا به شکل‌های هندسی ملایم و مطابق طبع انسان، احساس التذاذ بکند.

رهبر معظم انقلاب 1384/05/17

پـیـامـبـر اکرم (ص) : کسی که اضافه بر نیاز یا برای فخر فروشی ساختمانی بسازد در قیامت آن را بر پـشـت خود حمل می‌کند و سپس به صورت طوقی از آتش در گردن او در می‌آید.

بحارالانوار :

30/360/76
منبع :  http://natamam1404.blogfa.com/category/19


برچسب ها:جامعه معنوی،

[ جمعه 1393/11/24 ] [ ساعت 09 و 58 دقیقه و 21 ثانیه ] [ عاشق حجابمم ]

[ نظرات() ]