تبلیغات
تــبادل کتاب - توهین به پیامبر

تــبادل کتاب

هدف : تهیه ی کتاب های درسی رایگان برای همه.
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

بسم الله الرحمن الرحیم

-توهین به پیامبر عزیزمان

- ازادی بیان دشمنان!

BBCچه می گوید؟


 به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در برنامه شب گذشته «نوبت شما» با اجرای «احسان عامر طوسی» و «صنم دولت‌شاهی» تهیه‌کننده این برنامه، به موضوع انتشار دوباره کاریکاتور توهین‌آمیز حضرت محمد(ص) در مجله «شارلی ابدو» پرداختند.

«احسان عامر طوسی» مجری این برنامه در ابتدا از مخاطبین خود پرسید به نظر شما «خودسانسوری رسانه‌ها بهتر است یا احترم به عقاید یک گروه خاص»(!).

این مجری «بی‌بی‌سی فارسی» بالغ بر ۱٫۵ میلیارد مسلمان در سراسر جهان را «گروهی خاص و محدود» نامید و بطور کنایه‌آمیز به مخاطبینش گفت که “مجله شارلی ابدو پیش از این تنها ۶۰ هزار تیراژ داشته است، اما اکنون تیراژ آن به ۵ میلیون رسیده است”؛ وی به طور غیرمستقیم پیام دست‌اندرکاران نشریه ضداسلامی‌«شارلی ابدو» و سران کشورهای غربی را بیان کرد و به طور ضمنی گفت که افزایش نجومی‌تیراژ این مجله فرانسوی پیامی‌است به مسلمانان که در صورت مخالفت با آزادی بیان (بخوانید توهین به مقدسات) غربی‌ها کارشان را تکرار می‌کنند و از موضع خود کوتاه نمی‌آیند.

برنامه «نوبت شما» شبکه «بی‌بی‌سی»

برنامه «نوبت شما» شبکه «بی‌بی‌سی»

«صنم دولت‌شاهی» در ادامه این برنامه درباره عمل توهین‌آمیز مجله «شارلی ابدو» و بازتاب آن در جهان، با بیان اینکه برخی از این ماجرا و فروش مجله شارلی ابدو به تجارت خوبی دست یافته‌اند، اذعان کرد که مسلمانان بسیاری به ویژه از افغانستان به‌شدت از انتشار کاریکاتور مجله فرانسوی ناراحت هستند.

این تهیه‌کننده شبکه «بی‌بی‌سی» در سخنانی مضحک با ربط دادن داستانی از پیامبر اسلام (ص) که مردی یهودی را که بر سر ایشان زباله و خاک می‌ریخت را بخشیدند، تلاش کرد به مسلمانان بگوید که آنها نیز نباید از توهین مجله فرانسوی به حضرت محمد(ص) ناراحت باشند!

با آنکه «بی‌بی‌سی فارسی» در این برنامه بسیار تلاش کرد تا به مخاطبین بگوید که مسلمانان نباید از کشیدن و انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام(ص) ناراحت شوند، و تلاش کرد این موضوع را امری عادی جلوه داده و آن را از نشانه‌های آزادی بیان بنامد، اما نظر برخی از مخاطبین «بی‌بی‌سی فارسی» که اکثراً ساکن خارج از ایران نیز بودند، قابل توجه بود. برخی از این نظرات در ذیل آمده است:

شایان از ترکیه: مجله «شارلی ابدو» با انتشار دوباره کاریکاتور توهین‌آمیز خواسته اقدام تلافی‌جویانه انجام دهد و این توهین به مسلمانانی است که به عقاید دیگر مذاهب احترام می‌گذارند.

فربد از قزوین: آزادی بیان هم حد و مرزی دارد و نباید به اعتقادات مسلمانان توهین شود.

کامران از تهران: عمل مجله شارلی ابدو باید محکوم شود. در جوامع اسلامی‌این عمل زشت و قبیح است. غربی‌ها به‌قصد خدشه‌دار کردن دین این اعمال را انجام می‌دهند. بخش زیادی از این اتفاقات به دست‌های پشت‌پرده برخی دولت‌های غربی برمی‌گردد.

یحیی از غزنی(افغانستان): از دیدگاه یک مسلمان این اقدام مجله شارلی ابدو توهین است. هدف از کشیدن این کاریکاتور موهن، انتقام‌جویی از مسلمانان است.

رضا از گنجه(جمهوری آذربایجان): دموکراسی و آزادی بیان باید حد و مرز داشته باشد. کاریکاتور شارلی ابدو توهین است. آمریکا نیز با فیلم “مصاحبه” به مردم کره‌شمالی توهین کرد. زخم توهین به سختی جبران می‌شود.

دانیال از لیون(فرانسه): من با پرچم ایران در راهپیمایی ضد تروریست پاریس شرکت کردم و گفتم که پیامبر اسلام(ص) و مسلمانان حامی‌ترور نیستند. بلکه سلفی‌ها تروریست هستند.

آرش از پاریس: من در راهپیمایی پاریس شرکت نکردم. چون نتانیاهو در آن شرکت کرده بود.

مرضیه از تهران: در برابر آزادی بیان، حقوق بشر نیز وجود دارد. پس بر اساس حقوق بشر باید به مسلمانان و عقاید آنها احترام گذاشت. توهین به مقدسات بسیار زشت است و آزادی بیان نیست.

شادی از ایران: آزادی بیان جایی خوب است که توهین به اعتقاد کسی نباشد و حق ندارند این کار را بکنند.

بی‌بی‌سی---نوبت-شما

برنامه «نوبت شما» شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»

مجری «بی‌بی‌سی فارسی» در این برنامه تلاش کرد سخنان اکثریت مخالفان عملکرد مجله «شارلی ابدو» را محدود و بهانه کمبود زمان قطع کند، اما از سویی دیگر به موافقان معدود این عمل مجله فرانسوی بیشتر وقت داده و با پرسیدن سوال‌های دیگر آنها را بیشتر در جریان برنامه قرار می‌داد.

«بی‌بی‌سی فارسی» که ادعای بی‌طرفی دارد، با تاکید بر این جله که مجله «شارلی ابدو» به دیگر مذاهب هم توهین کرده است، از مسلمانان گفت که نباید ناراحت شوند، چون این کار جزئی از آزادی بیان است!
منبع : http://www.empireoflies.ir

طبقه بندی: پیامبراکرم (ٌص)ٌ، سیاسی،

[ جمعه 1393/10/26 ] [ ساعت 19 و 15 دقیقه و 22 ثانیه ] [ عاشق حجابمم ]

[ نظرات() ]